Novoročný camp

Novoročný Camp s HENKY RIDERS 14.1.2017 – 15.1.2017:

  • Úvod campu

    Tridsiatka medzinárodných jazdcov sa zúčastnila na Novoročnom Campe s HENKY Riders. Jazdci po rozdelení do blokov A a B postupne absolvovali kondičný a BMX tréning. Na kvalitu dohliadali tréneri Henky a Kiry. Henky hodnotil posun v technike predhadzovania a v ovládaní bicykla, no zároveň videl nedostatky na kondícii. O túto parketu sa staral Kiry, ktorý nastavil kondičný tréning na väčšie zabratie. Je Nový rok a všetci jazdci majú veľké ambície do sezóny 2017. Testovanie bikov, prevodov a kluk. Aj tie tieto problémy riešili navzájom. Po dobrom obede a odpočinku nabehli na druhú fázu tréningov zameranú na triálové prvky a jazdu v kontakte. Stupňovali kvalitu tréningu a jazdcov to motivovalo k lepším výkonom. Večerný pretek bol vrcholom náročného dňa. Vecné ceny zabezpečili HENKY RIDERS v spolupráci s: Bagristi, nadácia SPP, časopis BIKER.

  • Priebeh campu

    Najmladšiu kategóriu do 7 rokov vyhral Sandro Hohenhassner pred svojou sestrou Helene s rakúskeho Baierdorfu pred českým pretekárom Adamom Peterkom s AMK STUDENKA. Kategóriu bloku B ovládol pardubický rider Anton Hadrava pred Sabinou Košárkovou a Adamom Qardom zo Studénky. Víťazom kategórie A sa stal Trinecký rider Matej Fabisz pred Matejom Húrnikom so Studénky a tretím sa stal pardubický rider Adam Moravec. Kategóriu bloku A do 12 rokov ovládli dievčatá Lena Bauer s Vosendorfu, Dominika Mániková s BMX Rača a tretie miesto si bral Vilem Sokol z Pardubic.

  • Záver campu

    Po záverečnej spoločnej fotografii sme ukončili náročný deň. V nedeľu pokračoval camp doobedným tréningom. Kiry zaujal riderov zapojením bojovej techniky do kondičného tréningu a každý z nich si rád zaboxoval. Henky učil mladých riderov k štartu a správnemu držaniu pedálu v zákrutách. Blok A na dráhe jazdil hlavne techniku skokov a dabl. Úspešný Novoročný camp s HENKY RIDERS ukončili strečingom a spoločne sme sa rozlúčili prianím všetkého najlepšieho v Novom roku a v bikrosovej sezóne 2017. Tešíme sa na nasledujúci Valentínsky camp s HENKY RIDERS, ktorý sa uskutoční 11.-12.2.2017 v hale v Šenkviciach.